images_Fundacja-Liderek-Biznesu-mentoring-Magorzata-Warda
Wydarzenia

FINAŁ VI EDYCJI PROGRAMU MENTORINGOWEGO FUNDACJI LIDEREK BIZNESU

Szósta edycja program mentoringowego Fundacji Liderek Biznesu to 153 procesów mentoringowych, 1500 godzin sesji i 40 tygodni wspólnej pracy. Kolejna edycja zakończyła się uroczystą galą na której wystąpiła także Minister Rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Pod koniec lutego uroczystą galą zakończyła się 6. edycja programu mentoringowego prowadzonego przez Fundację Liderek Biznesu. Iwona Kozera, założycielka Fundacji Liderek Biznesu, oraz Agnieszka Maciejewska, Prezes Zarządu Fundacji, pogratulowały wszystkim uczestnikom tej edycji oraz podziękowały za współpracę partnerom merytorycznym. W tej edycji byli to: ICAN Institute, wydawcy polskiej edycji Harvard Business Review; SGH; Ośrodek Informacji ONZ w Warszawie oraz patron medialny – Tok FM.

Gościem specjalnym była Jadwiga Emilewicz, Minister Rozwoju, która podczas swojej prelekcji podkreśliła przyznała, że widzi konieczność rozwiązania problemu związanego z defaworyzacją kobiet wracających do pracy po urlopach macierzyńskich oraz potrzebą aktywizacji zawodowej kobiet.
Prelekcja Minister Rozwoju Jadwigi Emilewicz.
Podczas Gali wyświetlono film „Mentoring Rhapsody” – barwną opowieść uczestniczących w programie mentorów i mentees o ich doświadczeniach związanych z mentoringiem. Jej bohaterów łączy poczucie satysfakcji z osiągniętych celów i wzięcia odpowiedzialności za swój rozwój.
Jedną z nagród wręczanych w formie statuetek podobnych do Oscarów otrzymała  Hanna Godlewska-Majkowska, prorektor i profesor SGH. Nagrodę otrzymała za wdrożenie i rozwój Programu Mentoringowego SGH, w którym absolwenci SGH są mentorami dla studentów.
Na koniec uroczystości Paweł Motyl, dyrektor ICAN Leadership Lab, przedstawił prezentację o zmieniającym się świecie, biznesie, modelach zarządzania, przywództwie i konsekwencjach, jakie z tego wynikają dla każdego. „W czasach coraz bardziej zaawansowanych technologii, będziemy musieli budować nasze kariery tak jak organizacje pracują nad swoimi innowacjami – kiedy osiągniemy szczyt kompetencji trzeba będzie szukać nowej ścieżki rozwoju. Nawet najlepszy prawnik, lekarz, kierowca, tłumacz może zostać wyparty przez algorytmy sztucznej inteligencji,” mówił. Jego wystąpienie podsumowuje w skrócie cytat z Alvina Tofflera: „analfabetami XXI wieku nie będą ci, którzy nie potrafią czytać i pisać, tylko ci, którzy nie potrafią się uczyć, oduczać i uczyć ponownie”.
W 6. edycji Programu Mentoringowego Fundacji Liderek Biznesu udział wzięły m.in. certyfikowane przez European Mentoring & Coaching Council mentorki Agata RybarskaMałgorzata Warda i Iwona Golonko, które w trakcie programu pracowały z mentees nad realizacją ich celów. Opisy ich sylwetek znajdują się w zakładce Nasz Zespół.
Szósta edycja Programu Mentoringowego Fundacji Liderek Biznesu w liczbach:

• Największy, otwarty Program Mentoringowy w Polsce oferujący mentoring klasyczny jak i mentoring odwrócony

• 30 godzin spotkań warsztatowych

• 40 tygodni wspólnej przygody mentoringowej
• 153 procesy mentoringowe
• 306 Mentorów & Mentees
• Ponad 1500 godzin sesji mentoringowych
• 82% realizacji celów przez Mentee
• 84% zadowolonych Mentee z jakości Programu Mentoringowego
• 90% zadowolonych Mentorów z jakości Programu Mentoringowego
 

Rekrutacja mentee do 7 edycji trwa do 24.04.20. W zależności od sytuacji epidemiologicznej program będzie realizowany w formule stacjonarnej, zdalnej lub mieszanej –  z przejściem ze spotkań zdalnych na stacjonarne w momencie, gdy będzie to możliwe. Dla osób spoza Warszawy zapewniony będzie do tego momentu videostreaming ze wspólnych spotkań i nagrania z warsztatów.  Jeśli zajdzie potrzeba, całość programu będzie zrealizowana w formule zdalnej.

W imieniu własnym jak i Fundacji Liderek Biznesu zapraszamy do udziału w programie. W tym niełatwym czasie mentoring, w którego skuteczność mocno w  wierzymy, może okazać się wyjątkową formą relacji, dziś bardziej cenną niż kiedykolwiek wcześniej.

 

????Jeśli masz pytania skontaktuj się z nami poprzez formularz kontaktowy!????