images_controlling-i-rachunkowo-zarzdcza-warda-consulting-team
Wydarzenia

CONTROLLING I RACHUNKOWOŚĆ ZARZĄDCZA – CYKL ARTYKUŁÓW Z ZAKRESU MATEMATYKI BIZNESOWEJ

Znajomość realiów działania działów operacyjnych i matematyki biznesowo-handlowej przez działy finansowe wspiera efektywność  firmy. Dlatego we współpracy z magazynem  „Controlling i Rachunkowość Zarządcza” rozpoczęliśmy publikację cyklu artykułów z tego zakresu – opracowała je Małgorzata Warda.

 

Matematyka biznesowo-handlowa zwiększa świadomość biznesową handlowców i marketingowców w zakresie parametrów finansowych i rentowności firmy. Edukacja w tym zakresie przydana jest jednak również dla finansistów, gdyż pomoże im w efektywniejszej komunikacji z działami operacyjnymi, a w konsekwencji w osiąganiu lepszych wyników biznesowych przez firmę.


Matematyka biznesowo-handlowa – do czego przydaje się wiedza w tym zakresie?

 

Niepewność rynkowa zwłaszcza w okresie dekoniunktury to obok działań konkurencji jeden z istotniejszych czynników zwiększających oczekiwania w zakresie obniżek cenowych po stronie kupujących. Szczególnie dotyczy to obszarzu B2B. Skutecznym narzędziem, które może pomóc zredukować presję cenową, jest świadomość biznesowa handlowców oraz wynikające z niej umiejętności prowadzenia negocjacji w oparciu o znajomość matematyki biznesowo-finansowej.

W tym miejscu należy podkreślić, że istotna jest edukacja pracowników działów sprzedaży i marketingu w zakresie rozumienia założeń finansowych firmy. Jednak również dla finansistów i controllerów istotna jest wiedza w jaki sposób działy operacyjne negocjują warunki handlowe, jakie możliwości dają kontrakty handlowe i marketingowe i jak należy je rozliczać, co należy zweryfikować, aby prawidłowo utworzyć rezerwy finansowe. Publikowany na łamach magazynu „Controlling i Rachunkowość Zarządcza” cykl artykułów przedstawia wiedzę z zakresu matematyki biznesowo-handlowej w miejscach styku sprzedaży, marketingu i finansów, która pozwoli reprezentantom działów finansowych zyskać nową perspektywę na działania operacyjne.

 

Na czym polega szkolenie z matematyki biznesowo-handlowej?

Oprócz działań edukacyjnych w prasie w formie artykułów i felietonów prowadzimy także szkolenia z matematyki biznesowo-handlowej. Występują one w wersji online, stacjonarnej jak również w formie konsultacji indywidualnych dla menadżerów i przedsiębiorców. Cieszą się popularnością wśród naszych klientów co potwierdzają liczne rekomendacje.

Zobacz na czym polega szkolenie z zakresu matematyki biznesowo-handlowej:

Klikając w tytuły możesz przeczytać fragmenty artykułów, które ukazały się dotychczas w ramach nowego cyklu:

 

JEŚLI MASZ DODATKOWE PYTANIA LUB CHCESZ SIĘ UMÓWIĆ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ:

Zapoznaj się z ofertą szkoleń w zakresie matematyki biznesowo-handlowej

 

ZAPRASZAMY TAKŻE DO LEKTURY NASZEGO ARTYKUŁU W PULSIE BIZNESU – KLIKNIJ W LOGO: