CZYM JEST AUDYT DZIAŁU HANDLOWEGO I JAKIE SĄ JEGO CELE?

Czym jest audyt działu handlowego i jakie są jego cele?
Optymalizacja procesów biznesowych / Rentowna sprzedaż i negocjacje / Strategia, sprzedaż i marketing

CZYM JEST AUDYT DZIAŁU HANDLOWEGO I JAKIE SĄ JEGO CELE?

Zależy Ci na skutecznej sprzedaży produktów i usług? Przeprowadź audyt procesów biznesowych. Audyt procesów biznesowych może obejmować wybrany obszar – na przykład audyt działań handlowych. Dowiedz się, jak ocenić efektywność swojego działu handlowego i na czym polega jego optymalizacja. Zadbaj o odpowiednie systemy motywacyjne, budowanie relacji z klientami i prezentację oferty.

Audyt i optymalizacja sprzedaży

Osiągnięcie sukcesu w sprzedaży zależy od wielu czynników. Czy Twoja firma kontroluje wszystkie z nich? Wiele firm, z którymi pracujemy, nie zdaje sobie w pełni sprawy z potencjału, jaki drzemie w niektórych obszarach biznesowych. Identyfikując luki komunikacyjne lub niedociągnięcia w procesach bądź egzekucji działań w terenie można dużo zyskać w którkim czasie. Audyt działu handlowego pozwala je wykryć i skutecznie wyeliminować. Polega na gruntownym przeanalizowaniu całego procesu sprzedażowego. Obejmuje on między innymi:

  • przyjrzenie się działaniom pracowników działów handlowych – np. w terenie lub w punktach sprzedaży – „on the job”

  • ocena sposobu prowadzenia rozmów handlowych lub egzekucji standardów sprzedaży,

  • weryfikacja sposobów komunikacji z klientami i prezentacji oferty,

  • przyjrzenie się sposobom analizy danych sprzedażowych i wyciąganiu z nich wniosków,

  • zbadanie struktury realizowanej sprzedaży i efektywności procesów z kluczowymi klientami,

Dzięki pomocy specjalistów można zoptymalizować pracę handlowców i sprzedawców w terenie, jak również key account managerów oraz podnieść jej skuteczność. Nasi klienci widzą pierwsze efekty bardzo szybko, co potwierdzają liczne referencje. Przeprowadzenie audytu procesów biznesowych kończy się wspólnym omówieniem wniosków, opracowaniem raportu wskazującego obszary wymagające poprawy i przygotowaniem planu dalszych działań, w których realizacji często również wspieramy klientów.

Doradztwo biznesowe dla małych firm

Audyty i wsparcie nie jest usługą zarezerwowaną tylko dla korporacji. Coraz większą popularnością wśród przedsiębiorców cieszy się doradztwo biznesowe dla małych firm. Jego podstawowym celem jest wspieranie rozwoju biznesu i osiągnięcie jak najlepszych wyników sprzedaży przy możliwie jak najmniejszych nakładach finansowych. Pracując z różnymi branżami nasi eksperci mają szeroki przegląd rynku i najlepszych praktyk. Mogą doradzić w jaki sposób przydzielać zadania pracownikom i czym wyróżnić się wśród konkurencji. Ważną częścią współpracy jest opracowanie biznesplanu i strategii rozwoju organizacji. Zakres działań uzależniony jest od indywidualnej sytuacji firmy oraz jej potrzeb.

Audyty procesów biznesowych

Zdecyduj się na audyt działu handlowego lub audyt efektywności procesów biznesowych i usprawnij sprzedaż swoich produktów . Przekonaj klientów, że Twoja oferta i poziom obsługi spełniają ich wymagania oraz wysokie standardy branżowe. Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci zoptymalizować procesy biznesowe lub sprzedażowe i opracować skuteczną strategię rozwoju firmy.