Ile kosztuje executive coaching
Baza Wiedzy / Mentoring i coaching / Rozwój osobisty

EXECUTIVE COACHING – ILE KOSZTUJE?

Na pytanie o to, jaka jest cena za usługę executive coachingu, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Koszty procesu coachingowego zależą od oczekiwań zleceniodawcy, specyfiki współpracy, planowanego czasu jej trwania i szeregu innych kwestii, które omawia się przed rozpoczęciem procesu coachingowego.
 
Cena procesu coachingowego zależy również od kwalifikacji i doświadczenia biznesowego coacha, który ma prowadzić dany proces coachingowy. Profesjonalny coach powinien posiadać certyfikat poświadczający przygotowanie merytoryczne do prowadzenia indywidualnych procesów rozwojowych wydany przez uznaną instytucję szkolącą coachów. Warto również zapytać o poziom wykształcenia w obszarze coachingu – coach może posiadać przygotowanie na poziomie podstawowym lub zaawansowanym . Wiarygodnym potwierdzeniem doświadczenia coacha może być także akredytacja wydawana przez międzynarodowe organizacje akredytujące coachów. Profesjonalni coachowie pracujący w ramach naszego zespołu posiadają akredytacje wydane na przykład przez European Mentoring & Coaching Council lub International Coaching Federation.
 
Warto wiedzieć, że również akredytacja coachingowa może być wydana na różnych poziomach – aby uzyskać akredytację początkujący coach musi udokumentować kilkadziesiąt godzin doświadczenia, podczas gdy coach na poziomie Senior Practitioner musi w tym celu udokumentować realizację conajmniej kilkuset godzin doświadczenia coachingowego.
 
Z powyższych powodów cena za executive coaching u początkującego coacha będzie różniła się od ceny za proces u coacha, który posiada wieloletnie doświadczenie poświadczone akredytacją, jak również potwierdzoną szeregiem certyfikatów edukację.Jednak obserwując rosnące zainteresowanie, jakim cieszy się executive coaching – dla wielu firm cena to często kwestia drugorzędna. Najważniejsze są wybór odpowiedniego coacha i wymierne korzyści z coachingu, jakie mogą osiągnąć zarówno sami coachee, czyli osoby które korzystają z coachingu, jak i organizacje, jeśli executive coaching dla kadry zarządzającej poprowadzi właściwa osoba.

Chcesz się dowiedzieć więcej na temat rozwoju osobistego? KLIKNIJ TU

Chcesz sprawdzić opcje sesji coachingowych lub mentoringowych?

ZAJRZYJ TU