EXECUTIVE COACHING – NA CZYM POLEGA PROCES COACHINGOWY?

Na czym polega proces coachingowy Executive coaching
Baza Wiedzy / Mentoring i coaching / Rozwój osobisty

EXECUTIVE COACHING – NA CZYM POLEGA PROCES COACHINGOWY?

Executive coaching to indywidualny proces, podczas którego coach pracuje z menedżerem w modelu 1:1 nad jego indywidualnymi wyzwaniami zawodowymi bądź obszarami, które zostały już zdiagnozowane jako zagadnienia do rozwoju. Coach może też pomóc te obszary podopiecznemu zdiagnozować.
 
Proces coachingowy to zazwyczaj kilka spotkań pomiędzy coachem a coachee, czyli w tym wypadku menadżerem, w określonych odstępach czasowych, trwających zwykle około 90 minut. Proces rozwoju podopiecznego odbywa się głównie przez zadawanie przez coacha starannie dobranych pytań i aktywne słuchanie, a także poprzez ćwiczenia. Ważne jest to, że w trakcie coachingu klient, korzystając ze swojej dotychczasowej wiedzy i doświadczeń, sam powinien dotrzeć do odpowiedzi na nurtujące go tematyCoach pomaga mu w tym zadając odpowiednio dobrane do sytuacji pytania lub ćwiczenia, jednak nie powinien podpowiadać gotowych rozwiązań, co może mieć miejsce w przypadku mentoringu. W odróżnieniu od coacha, mentor może się bowiem podzielić swoją wiedzą z podopiecznym, bądź wspomóc go poprzez konkretne wskazówki.
 
Profesjonalne wsparcie coachingowe dla osób na kluczowych stanowiskach lub na eksponowanych posadach bardzo często okazuje się nieocenione, ponieważ umożliwia pracownikom kadr zarządzających nie tylko zmierzenie się z bieżącymi wyzwaniami, ale także poszukanie własnych rozwiązań przy wsparciu zaufanej osoby.

Chcesz się dowiedzieć więcej na temat rozwoju osobistego? KLIKNIJ TU