JAKIE KORZYŚCI PŁYNĄ Z REGULARNEGO SZKOLENIA PRACOWNIKÓW?

Jakie korzyści płyną z regularnego szkolenia pracowników?
Baza Wiedzy / Rozwój osobisty

JAKIE KORZYŚCI PŁYNĄ Z REGULARNEGO SZKOLENIA PRACOWNIKÓW?

Czy warto inwestować w rozwój kwalifikacji swoich pracowników? Sprawdź, jak inwestycje w szkolenia z komunikacji i doskonalenie umiejętności kierowniczych menedżerów wspierają rozwój firmy. Zadbaj o swoją kadrę, a szybko dostrzeżesz poprawę wydajności jej pracy i szybszą realizację założonych celów.

Zalety organizacji szkoleń

Rozwój firmy w dużej mierze zależy od zaangażowania i kwalifikacji pracowników. Są to czynniki, na które masz wpływ. Możesz skutecznie motywować zatrudniane osoby i zapewniać im okazje do zwiększania wachlarza umiejętności. Świetnym rozwiązaniem jest na przykład regularna organizacja warsztatów, webinarów tematycznych lub wykładów branżowych. Coraz większym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców cieszą się szkolenia menedżerskie, przeznaczone dla liderów, odpowiedzialnych za zarządzanie zespołem i kontrolowanie efektów jego pracy. Dlaczego warto w nie inwestować?

Większa motywacja pracowników

Codzienne wypełnianie obowiązków zawodowych wiąże się z pewnego rodzaju rutyną i może prowadzić do wypalenia zawodowego. Łatwo to zauważyć porównując nowo przyjętych pracowników z tymi, którzy działają w organizacji już od jakiegoś czasu. Ci pierwsi często mają więcej entuzjazmu. Drudzy do wypełniania powierzanych im zadań podchodzą bardziej automatycznie i zdarza się, że bywają zmęczeni codziennością. Udział w warsztatach menadżerskich to świetny sposób na zdobycie nowych umiejętności, inspiracji jak również odzyskanie zapału. Uczestnicy mają szansę na nabranie wiatru w skrzydła, złapanie dystansu i poznanie nowych sposobów pracy czy technik zarządzania, które podnoszą jej efektywność oraz sprawiają, że wykonywana przez lidera praca staje się przyjemniejsza i mniej rutynowa.

Poprawa komunikacji w firmie

Sprawne komunikowanie się to ważny element  działania każdego dobrego przedsiębiorstwa. Warto zapisać swoich pracowników na szkolenie z komunikacji w firmie, dzięki któremu uczestnicy:

  • uczą się spokojnego rozwiązywania konfliktów,

  • poznają style komunikacji z osobami o różnym temperamencie,

  • ćwiczą umiejętności interpersonalne,

  • lepiej radzą sobie z presją czasu i stresem,

  • zyskują inspirującą wiedzę w zakresie psychologii i przywództwa

  • wydają polecenia w bardziej przejrzysty i zrozumiały sposób.

Dużą popularnością cieszy się na przykład szkolenie z feedbacku. Menedżerowie muszą wiedzieć, jak opiniować działanie swoich podwładnych. Powinni doceniać ich osiągnięcia, a zarazem umiejętnie udzielać upomnień, by nikogo nie zrazić i nie zdemotywować do dalszego działania. Sposób prowadzenia rozmowy musi być dostosowany do charakteru rozmówcy. Udzielając informacji zwrotnej, warto wykazać się empatią, uważnie słuchać, obserwować mowę ciała rozmówcy oraz mieć na uwadze odczucia drugiej osoby.

Lepsze planowanie pracy

Realizacja dużych celów biznesowych wymaga dobrze przemyślanego harmonogramu działania. Szkolenia menedżerskie  często poruszają temat organizacji pracy. Stawiane cele muszą być precyzyjne i realistyczne. Tworząc listę zadań, należy od razu uzgodnić termin i sposób ich wykonania oraz osoby za nie odpowiedzialne. Przydzielanie obowiązków to kolejna kompetencja liderska, na którą warto zwrócić szczególną uwagę. Podczas naszych szkoleń uczymy delegować zadania i odpowiedzialność za ich wykonanie. Szkolimy z zakresu przywództwa sytuacyjnego – czyli dostosowania delegowanych zadań do poziomu kompetencji pracownika. Dzięki temu uczestnicy naszych szkoleń umieją wykorzystać potencjał pracowników i powierzają im projekty dopasowane do ich kwalifikacji i naturalnych predyspozycji. Umieją także zarządzać w oparciu o kulturę odpowiedzialności.

Budowanie wizerunku firmy

Jeśli zapewniasz swoim kadrom możliwość rozwoju i oferujesz im regularne kursy branżowe, budujesz w ten sposób również wizerunek dobrego pracodawcy. Pokazujesz, że dbasz o swoich pracowników i po prostu warto u Ciebie pracować. Szkolenia dla liderów to grupa szkoleń, którą obecnie najchętniej wybierają nasi Klienci korporacyjni. Świadomość rozwijania kariery działa bardzo motywująco na pracowników i zwiększa zaangażowanie w codziennie wypełniane obowiązki. Zatrudniane osoby czują się docenione i jest większa szansa, że pozostaną lojalne. Przywiązani do swojego stanowiska fachowcy natomiast są marzeniem każdego przedsiębiorcy, któremu zależy na stabilnym i przyszłościowym budowaniu firmy. Jeśli szukasz wartościowego szkolenia warsztatowego dla liderów dla Twojej organizacji zapoznaj się z programem warsztatów Akademia Lidera. Nasze warsztaty zamknięte to szkolenia szyte na miarę potrzeb danej organizacji – w zależności od zdiagnozowanych potrzeb potrzeb możemy zrealizować wszystkie lub tylko wybrane moduły tematyczne! Za możliwość dostosowania szkolenia do potrzeb nasi Klienci cenią nas szczególnie!

Najlepsze szkolenia dla firm

Jest wiele powodów, dla których warto zapisywać się na szkolenia liderskie i warsztaty z komunikacji. Wspieraj swoich pracowników w doskonaleniu umiejętności zawodowych. Korzystaj z usług sprawdzonych firm szkoleniowych, które przygotują od podstaw program rozwojowy dla Twoich pracowników lub dostosują program szkolenia warsztatowego do Twoich potrzeb. Skontaktuj się z nami , a doradzimy przy wyborze odpowiedniej strategii rozwoju.