MATEMATYKA BIZNESOWA WSPIERA ŚWIADOMOŚĆ FINANSOWĄ DZIAŁÓW SPRZEDAŻY I MARKETINGU

MATEMATYKA BIZNESOWA WSPIERA ŚWIADOMOŚĆ FINANSOWĄ DZIAŁÓW SPRZEDAŻY I MARKETINGU
Wydarzenia

MATEMATYKA BIZNESOWA WSPIERA ŚWIADOMOŚĆ FINANSOWĄ DZIAŁÓW SPRZEDAŻY I MARKETINGU

Handlowcy którzy są przygotowania do negocjacji w oparciu o cyfry są mniej podatni na presję cenową, która w okresie dekoniunktury się zwiększa. Dowiedz się jak przygotować swój zespół do skutecznych negocjacji! Zapraszamy do lektury tekstu w Pulsie Biznesu o matematyce biznesowo-handlowej, który przygotowała Małgorzata Warda.

Niepewność rynkowa zwłaszcza w okresie dekoniunktury to obok działań konkurencji jeden z istotniejszych czynników zwiększających oczekiwania w zakresie obniżek cenowych po stronie kupujących -szczególnie w obszarze B2B. Skutecznym narzędziem, które może pomóc zredukować presję cenową jest świadomość biznesowa handlowców oraz wynikające z niej umiejętności prowadzenia negocjacji w oparciu o znajomość matematyki biznesowo-finansowej.
 
W obecnych czasach dobry handlowiec to taki, który rozumie biznes nie tylko klienta, ale przede wszystkim swojego pracodawcy i potrafi wewnątrz własnej organizacji świadomie tworzyć i na bieżąco oceniać efektywne scenariusze biznesowe, które w konsekwencji pozwolą skrócić proces obsługi klienta, a także w sposób merytoryczny, w miarę możliwości oparty na liczbach wyjaśnić, dlaczego nie możemy przystać na niektóre z oczekiwanych warunków lub też dlaczego nasza propozycja jest atrakcyjniejsza od konkurencyjnych opcji. Z doświadczeń biznesowych jak również obserwacji autorki, która prowadzi szkolenia z obszaru matematyki biznesowo-handlowej, wynika, że na linii sprzedaż-marketing-finanse często występują nieporozumienia na tle właściwego zrozumienia specyfiki wyzwań każdego z powyższych działów. To z kolei utrudnia efektywną współpracę i w konsekwencji może spowalniać realizację wspólnego celu przedsiębiorstwa. Szkolenia online i offline z obszaru matematyki dla pracowników działów operacyjnych, a często i administracyjnych powodują, że poprawia się zarówno komunikacja wewnętrzna w firmie, efektywność i rentowność działań handlowo-marketingowych, jak i cały proces obsługi klienta. A zarówno efektywność wewnętrzna jak i profesjonalna argumentacja podczas negocjacji pozwalają redukować presję na samą cenę sprzedaży.
 
 
Przeczytaj cały artykuł, który przygotowała Małgorzata Warda dla Pulsu Biznesu.
 
  •  Kliknij TU i przeczytaj artykuł!
 
 
 
  • Jeśli chcesz przeszkolić swój zespół z zakresu matematyki biznesowej kliknij TU 
 
Zapraszamy do współpracy!
 
Matematyka biznesowa