fbpx
info@wardateam.com    + 48 603 875 607

Controlling i Rachunkowość Zarządcza - cykl artykułów z zakresu matematyki biznesowej

Znajomość realiów działania działów operacyjnych i matematyki biznesowo-handlowej przez działy finansowe wspiera efektywność  firmy. Dlatego we współpracy z magazynem  "Controlling i Rachunkowość Zarządcza" rozpoczęliśmy publikację cyklu artykułów z tego zakresu - opracowała je Małgorzata Warda.  

 

Matematyka biznesowo-handlowa zwiększa świadomość biznesową handlowców i marketingowców w zakresie parametrów finansowych i rentowności firmy. Edukacja w tym zakresie przydana jest jednak również dla finansistów, gdyż pomoże im w efektywniejszej komunikacji z działami operacyjnymi, a w konsekwencji w osiąganiu lepszych wyników biznesowych przez firmę.


Matematyka biznesowo-handlowa - do czego przydaje się wiedza w tym zakresie?

 

Niepewność rynkowa zwłaszcza w okresie dekoniunktury to obok działań konkurencji jeden z istotniejszych czynników zwiększających oczekiwania w zakresie obniżek cenowych po stronie kupujących. Szczególnie dotyczy to obszarzu B2B. Skutecznym narzędziem, które może pomóc zredukować presję cenową, jest świadomość biznesowa handlowców oraz wynikające z niej umiejętności prowadzenia negocjacji w oparciu o znajomość matematyki biznesowo-finansowej.

W tym miejscu należy podkreślić, że istotna jest edukacja pracowników działów sprzedaży i marketingu w zakresie rozumienia założeń finansowych firmy. Jednak również dla finansistów i controllerów istotna jest wiedza w jaki sposób działy operacyjne negocjują warunki handlowe, jakie możliwości dają kontrakty handlowe i marketingowe i jak należy je rozliczać, co należy zweryfikować, aby prawidłowo utworzyć rezerwy finansowe. Publikowany na łamach magazynu "Controlling i Rachunkowość Zarządcza" cykl artykułów przedstawia wiedzę z zakresu matematyki biznesowo-handlowej w miejscach styku sprzedaży, marketingu i finansów, która pozwoli reprezentantom działów finansowych zyskać nową perspektywę na działania operacyjne. 

 

Na czym polega szkolenie z matematyki biznesowo-handlowej?

Oprócz działań edukacyjnych w prasie w formie artykułów i felietonów prowadzimy także szkolenia z matematyki biznesowo-handlowej. Występują one w wersji online, stacjonarnej jak również w formie konsultacji indywidualnych dla menadżerów i przedsiębiorców. Cieszą się popularnością wśród naszych klientów co potwierdzają liczne rekomendacje.

Zobacz na czym polega szkolenie z zakresu matematyki biznesowo-handlowej:

 Klikając w tytuły możesz przeczytać fragmenty artykułów, które ukazały się dotychczas w ramach nowego cyklu:

 

JEŚLI MASZ DODATKOWE PYTANIA LUB CHCESZ SIĘ UMÓWIĆ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ:

Zapoznaj się z ofertą szkoleń w zakresie matematyki biznesowo-handlowej  

 

 ZAPRASZAMY TAKŻE DO LEKTURY NASZEGO ARTYKUŁU W PULSIE BIZNESU - KLIKNIJ W LOGO:

 

 

 

 

 

  

Zobacz także

Zobacz dla kogo pracowali nasi eksperci

logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo

Kontakt

Wiadomość została wysłana