images_wardateam-mentoring
Mentoring i coaching / Rozwój osobisty / Strategia, sprzedaż i marketing

MENTORING BIZNESOWY DLA MŚP I START-UPÓW

Zarządzasz firmą z sektora MŚP? Prowadzisz firmę rodzinną lub kobiecy biznes? Przyjrzyj się swojemu potencjałowi biznesowemu w szerszej perspektywie! W procesie indywidualnego mentoringu biznesowego przyjrzymy się wspólnie Twojej firmie i temu, w jaki sposób działasz. Doprecyzujemy, co chcesz osiągnąć i wspólnie zastanowimy się, jak to zrobić. Mentoring biznesowy jest usługą wybieraną przez przedsiębiorstwa z sektora MŚP jak i start-upy jako skuteczny sposób na akcelerację biznesu.

Czym jest mentoring?

Mentoring zakłada rozwój Twoich indywidualnych predyspozycji i oraz zasobów Twojej firmy przy jednoczesnym wsparciu doświadczonego eksperta, który w oparciu o swoją wiedzę i doświadczenie pomoże Ci dobrać i tak ukierunkować Twoje działania biznesowe, abyś osiągnął/osiągnęła zakładane cele. Z tego względu mentoring bywa także określany „coachingiem plus”, gdyż jest to proces rozwojowo-edukacyjny oparty na odkrywaniu i szlifowaniu indywidualnych umiejętności i potencjału Klienta (mentee) w oparciu o doświadczenia i relewantną wiedzę drugiej osoby. Z tego względu bardzo dobrze sprawdza się również w biznesie.

Kiedy warto skorzystać z procesu mentoringowego?

Mentoring  biznesowy to sposób na generowanie rozwiązań, wymianę pomysłów, doświadczeń, poszerzenie perspektywy  oraz porównanie rożnych punktów widzenia. Dobrze przeprowadzony proces mentoringowy pozwoli Ci poszerzyć perspektywę, zyskać nową wiedzę i podejmować sprawniejsze i skuteczniejsze biznesowo decyzje.  Mentoring to skuteczna droga do znalezienia najlepszych rozwiązań w takich obszarach jak:
 • skuteczne wykorzystanie potencjału własnego i firmy
 • rozwinięcie sprzedaży i pozyskania nowych Klientów
 • wprowadzenie nowej oferty na rynek
 • optymalizacja działań sprzedażowych i marketingowych
 • zmiana obszaru działań firmy
 • zdefiniowanie lub rozwiązanie trudności biznesowej,
 • zwiększenie efektywności lub rozwiązanie trudności w zarządzaniu podległym zespołem lub firmą
 • rozwój osobisty każdego szefa, managera lub sprzedawcy.

Czy mentoring  jest skuteczny?

O to najlepiej zapytać samych przedsiębiorców – uczestników procesów mentoringowych. Przejrzyj poniższe referencje z procesów z zakresu mentoringu ze mną (Małgorzatą Warda):
Jak wygląda współpraca w zakresie mentoringu biznesowego? Mentoring biznesowy zazwyczaj prowadzimy w formule spotkań indywidualnych, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaadresować rzeczywiste potrzeby i dostosować tempo pracy do Twoich możliwości. Proces mentoringowy rozpoczynamy od poznania Twoich potrzeb i wspólnego ustalenia celów biznesowych, które chcesz osiągnąć. Prowadzone w ten sposób spotkania gwarantują wysoką jakość procesu oraz wymierne rezultaty, co potwierdzają nasi Klienci ( link do referencji z zakresu doradztwa i mentoringu biznesowego oraz managerskiego). Takie podejście umożliwia także dobranie odpowiedniego mentora-doradcy do specyfiki Twojej branży lub wyzwań. Mentoring jest procesem – aby osiągnąć sukces konieczne jest odbycie od kilku do kilkunastu sesji w określonych odstępach czasowych. Prowadzone przez nas procesy zazwyczaj trwają od kilku tygodni do kilku miesięcy. Szczegóły są uzgadniane indwidualnie w zależności od potrzeb.

Czy mentoring biznesowy pomaga rozwinąć firmę?

Przeczytaj w czym mentoring biznesowy pomógł uczestnikom naszych procesów:
Co mnie wyróżnia? Aby proces mentoringowy zakończył się sukcesem potrzebna jest otwartość zarówno po stronie mentora jak i mentee. Dlatego warsztat pracy profesjonalnego mentora wymaga przestrzegania ściśle określonych standardów etycznych jak i pełnej poufności. Co mnie wyróżnia w tym zakresie? Jestem mentorem certyfikowanym przez międzynarodową organizację – European Mentoring & Coaching Council. Posiadam także akredytację w zakresie executive coachingu na poziomie Practitioner wydają przez londyńską Akademy of Executive Coaching. Dzięki temu zyskujesz pewność, że procesy prowadzone są zgodnie z najwyższymi standardami i w oparciu o kodeks etyczny obowiązujący certyfikowanych mentorów, który możesz otrzymać do wglądu. Doświadczenie zdobywałam i nadal zdobywam realizując procesy indywidualne, korporacyjne jak i pracując jako mentorka biznesu dla Fundacji Liderek Biznesu, Sieci Przedsiębiorczych Kobiet oraz akceleratorów biznesu m.in. Youth Business Poland i Reaktor X. Na studiach podyplomowych, w tym MBA, prowadzę także  wykłady z zakresu mentoringu i coachingu w organizacji.    Specjalizuję się w obszarze procesów sprzedażowo-marketingowych, matematyki sprzedaży, jak i  zarządzania zmianą i zespołami oraz przywództwa .  

W RAMACH WSPÓLNEGO PROCESU MENTORINGOWEGO MOGĘ CIĘ WESPRZEĆ W PONIŻSZYCH TEMATACH:

 • Jak rozwinąć nowy biznes lub zwiększyć skalę obecnego?
 • Jak zwiększyć rentowność, sprzedaż lub pozyskać Klientów?
 • Jak skutecznie wprowadzić nową ofertę na rynek?
 • Jak efektywnie dobrać działania marketingowe?
 • Jak lepiej zarządzać zespołem?
 • Jak poprawić work-life balance zarządzając własną firmą?
Jeśli chcesz sprawdzić moje referencje zajrzyj do zakładki REFERENCJE na naszej stronie lub NAPISZ DO MNIE.  Przyspiesz ze mną swój rozwój! Zapraszam!

Małgorzata Warda 

JEŚLI MASZ DODATKOWE PYTANIA LUB CHCESZ SIĘ UMÓWIĆ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ: Z przyjemnością przygotuję spersonalizowaną ofertę w oparciu o Twoje potrzeby!