fbpx
info@wardateam.com    + 48 603 875 607
Data 21.10.2020
Tagi:

Groole

DORADZTWO: Strategia sprzedażowo-marketingowa w branży gastronomicznej, zarządzanie firmą i zespołem

 

Firma Warda Consulting Team przeprowadziła dla naszej firmy 120 godzin doradztwa i mentoringu biznesowego. Zakres działań obejmował m.in. aspekty związane z kalkulacją poziomu rentowności oferty i jej rewizję, zarządzanie nowościami i ofertą sezonową, rewizję systemów premiowych i działań operacyjnych, optymalizację strategii sprzedażowej oraz modyfikacje menu.  W ramach naszej współpracy Małgorzata Warda przygotowała także dashboardy zarządcze oraz pliki do monitorowania wyników. Ponadto przy współudziale drugiego konsultanta - Joanny Turczyk zostały przeprowadzone warsztaty z zakresu brandingu i pozycjonowania marki Groole. Na podstawie wniosków z warsztatów, analizy rynku i konkurencji została wspólnie zrewidowana strategia marketingowa, jak również powstało nowe logo firmy i materiały mu towarzyszące (m.in. projekt nowego menu, nowe elementy komunikacji wizualnej online – w tym w social mediach i offline – w samym lokalu).

Dzięki podjętym działaniom odnotowaliśmy wzrostu wartości paragonu rzędu 26%. Ponadto zwiększyłyśmy umiejętność analizy kosztów i rentowności, co pozwoliło nam szybciej i efektywniej reagować na zmiany rynkowe nawet w tak ekstremalnych sytuacjach jak pandemia COVID-19.

Reasumując – powyższy proces pozwolił nam zrozumieć ekonomiczne podstawy naszego biznesu, uporządkował podstawowe pojęcia z zakresu matematyki biznesowej, które obecnie używamy w praktyce do świadomego zarządzania budżetem firmy i przygotowywania planów sprzedażowych. Nauczył nas również podejmowania decyzji w oparciu o dane liczbowe, a nie tylko intuicyjne zarządzanie firmą.

Polecamy tego typu działania każdej firmie, która jest tworzona z pasji, ma sprawdzony lub wstępnie przetestowany pomysł na rynku, jednak boryka się z problemami rentowności efektywnego zarządzania zasobami firmy (m.in. optymalizacją kosztów i zarządzaniem przychodami).

Współpraca Małgorzatą Wardą jest idealną propozycją dla wszystkich liderów zespołów i właścicieli firm, którzy chcą kompleksowo podejść do zarządzania procesami w firmie i nauczyć się jak w praktyce łączyć analizę danych liczbowych, tworzenie budżetu, zarządzanie ludźmi i ich motywacją, marketing oraz budowanie pozycji marki na rynku.

Agata Dubas - Właścicielka marki Groole

Tagi:

Zobacz dla kogo pracowali nasi eksperci

logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo

Kontakt

Wiadomość została wysłana