fbpx
info@wardateam.com    + 48 603 875 607

ETYKIETA I SAVOIR VIVRE W BIZNESIE - WEBINARY I SZKOLENIA

Nasze warsztaty w przyjazny dla uczestników sposób przybliżą standardy wyznaczające klasę na płaszczyźnie budowania relacji służbowych w środowisku biznesowym i umożliwią przećwiczenie ich w praktyce! Nabyte umiejętności poszerzą zdolności negocjacyjne i mediacyjne uczestników, a także będą wspierały budowanie profesjonalnego wizerunku pracodawcy na rynku. Warsztaty realizujemy w formie stacjonarnej, online jak i w formie krótkich webinarów inspiracyjnych!

ZWIĘKSZ ŚWIADOMOŚĆ TWOJEGO ZESPOŁU W ZAKRESIE ETYKIETY BIZNESOWEJ I WZMOCNIJ PROFESJONALNY WIZERUNEK FIRMY NA RYNKU!

Solidna dawka, wiedzy, case study, ćwiczenia praktyczne i konsultacje z praktykiem - to wybrane elementy naszego szkolenia z zakresu etykiety biznesowej i prosefesjonalnego wizerunku!


 

W dzisiejszym świecie dominuje duża ilość intuicji i swobody w nawiązywaniu oraz utrzymywaniu relacji biznesowych, co jednak nie zawsze się  sprawdza. Z tego względu znajomość zasad etykiety i standardów dress code’u przez pracowników staje się wartością niezwykle pożądaną przez firmy. Biznesowy savoir-vivre nie tylko reguluje bowiem nie tylko zasady funkcjonowania w ramach społeczności biznesowej. Wiedza i umiejętność jej adekwatnego zastosowania w praktyce często bywa kluczowa dla budowania wizerunku i wiarygodności. Są one także podstawą sukcesu zawodowego poszczególnych osób oraz całych organizacji. Tymczasem wiele osób reprezentujących firmy ma problem z poprawnym przywitaniem się, elegancką wymianą wizytówek czy właściwym doborem stroju służbowego.

 

Cel szkolenia z zakresu etykiety biznesowej i savoir vivre'u w biznesie:

Celem szkolenia „Etykieta i savoir vivre w biznesie” jest przekazanie wiedzy na temat etykiety i savoir vivre'u w biznesie oraz przećwiczenie jej w praktyce. Nasze szkolenie w przyjazny dla uczestników sposób przybliży standardy wyznaczające klasę na płaszczyźnie budowania relacji służbowych w środowisku biznesowym. Podczas interaktywnych warsztatów zostaną zaprezentowane oraz przećwiczone umiejętności profesjonalizacji relacji z partnerami i współpracownikami poprzez zastosowanie w praktyce zasad współczesnej etykiety, a także kultury w budowaniu relacji towarzyskich. Ponadto uczestnicy poznają różnicę pomiędzy etykietą biznesu a etykietą towarzyską. Nabyte umiejętności poszerzą zdolności negocjacyjne i mediacyjne uczestników, a także będą wspierały budowanie profesjonalnego wizerunku pracodawcy na rynku.

Warsztaty zostały zaprojektowane z myślą o tych, którzy pragną poszerzyć swe umiejętności w dziedzinie kontaktów międzyludzkich i rozwiać wszystkie wątpliwości związane z tym co wolno, a czego nie należy czynić w relacjach z biznesowych.

 

Na warsztaty serdecznie zapraszamy:

  • prezesów, właścicieli firm i menadżerów, którzy reprezentują firmę w kontraktach biznesowych
  • pracowników działów sprzedaży i innych działów, którzy nawiązują relacje z zewnętrznymi kontrahentami
  • pracowników telefonicznych działów obsługi klienta i sprzedaży
  • wszystkie osoby zainteresowane tematyką budowania profesjonalnego wizerunku w biznesie

 

Korzyści dla uczestników:

Podczas szkolenia z zakresu etykiety biznesowej prowadzący wprowadza uczestników do świata dyplomacji. Podczas warsztatów uczestnicy zdobywają nie tylko większą świadomość w zakresie etykiety biznesowej, ale i budują pewność siebie. Dzięki nowej wiedzy i umiejętnościom zyskują większą łatwość w zakresie osiągania celów zawodowych i osobistych, wiedzą jak uniknąć kłopotliwych sytuacji, stworzyć miłą, ale jednocześnie profesjonalną atmosferę podczas spotkań biznesowych, co sprzyja budowaniu profesjonalnego wizerunku firmy na rynku jak i zawieraniu nowych kontraktów.
Szkolenie z etykiety biznesowej wspiera także budowanie profesjonalnego wizerunku firmy, a przeszkoleni pracownicy prezentują postawę wzbudzającą szacunek, zaufanie oraz autorytet.

 

Cel szkolenia z zakresu etykiety biznesowej i savoir vivre'u w biznesie:

Szkolenie ma za zadanie rozwijanie umiejętności w zakresie komunikacji biznesowej, nawiązywaniu i utrzymywaniu relacji biznesowych, a także standardów dress code. Zakres merytoryczny szkolenia obejmuje zarówno wiedzę teoretyczną dotyczącą zasad savoir- vivre’u i etykiety biznesowej, jak i praktyczne zastosowanie tej wiedzy w formie symulacji oraz ćwiczeń. Ma formę interaktywnych warsztatów bazujących na aktywnym udziale uczestników poprzez zastosowanie aktywizujących metod szkolenia takich jak:

  • interaktywne wykłady wsparte prezentacją multimedialną,
  • inscenizacje realnych sytuacji z codziennej pracy uczestników, 
  • praca w parach i grupach, 
  • ćwiczenia indywidualne, 
  • dyskusje,
  • demonstracje i pokazy.

 

Program szkolenia "Etykieta i savoir vivre w biznesie":

Zakres i format warsztatu „Etykieta i savoir vivre w biznesie” zawsze dostosowujemy do potrzeb konkretnej organizacji. Możemy zrealizować szkolenie w formie stacjonarnej (w wymiarze 1 lub 2 dni) jak i w formie online (w formie modułowej). W czasach restrykcji i konieczności pracy zdalnej dużym powodzeniem cieszą się krótkie formy inspiracyjno-edukacyjne w formie webinarów.
Jesteśmy w stanie również wspomóc przedsiębiorstwo w zakresie wypracowania standardów zachowań biznesowych - adekwatnych dla środowiska i branży w której działa firma. Nasze szkolenia mogą również przybrać formę warsztatów kształtujących pożądane zachowania pracowników w miejscu pracy (office etiquette), wspierających budowanie nowej kultury organizacyjnej.


Poniżej przedstawiamy zagadnienia wchodzące w skład warsztatów z etykiety biznesowej, które mogą być dobierane i modyfikowane indywidualnie według konkretnych potrzeb danej organizacji:

 

I. ROLA ETYKIETY W ŻYCIU ZAWODOWYM I TOWARZYSKIM


• Czym jest etykieta i w jakim celu należy ją stosować?
• Jakie są różnice między etykietą biznesową a towarzyską?
• Jak kształtować profesjonalny wizerunek biznesowy i markę osobistą?.
• Jakie są fundamentalne zasady etykiety biznesu w budowaniu wizerunku i marki profesjonalisty.
• Jaka jest rola komunikacji werbalnej i niewerbalnej w kontaktach biznesowych
• Jak wygląd zewnętrzny wpływa na postrzeganie partnera biznesowego przez kontrahentów?
• Wizerunek publiczny w Internecie.


II. ETYKIETA BIZNESOWA A KOMUNIKACJA W BIZNESIE

• Podstawy autoprezentacji czyli postawa i mowa ciała w relacjach z klientem
• Faux pas w komunikacji niewerbalnej - gesty, mikroekspresja
• Właściwy kontakt wzrokowy jako element budowania relacji z klientem
• Strefy kontaktu, rodzaje uścisków dłoni i ich znacznie
• Rola wyglądu zewnętrznego i pierwszego wrażenia.
• Wizerunek – co mu sprzyja, a co nie?
• Powitanie, przedstawienie siebie i innych z uwzględnianiem zasad precedencji
• Tytułowanie i wizytówkowy savoir – vivre.
• Etykieta językowa – przydatne zwroty grzecznościowe w obsłudze klienta
• Formy zwracania się do siebie, przełożonych i klientów – kto i kiedy proponuje przejście na Ty?
• Zasady networkingu czyli jak podejść, przedstawić się i włączyć do rozmowy?
• Etykieta telefoniczna – zasady prowadzenia rozmów telefonicznych
• Najczęstsze faux-pas popełniane przez telefon
• Na czym polega netykieta czyli sztuka komunikacji elektronicznej?


III. PRECEDENCJA I SPOTKANIA BIZNESOWE


• Jakie są główne zasady w precedencji (przestrzeganie hierarchii jako element relacji)?
• Savoir-vivre przy stole – spotkania z klientem w restauracji
• Pierwszeństwo i zasada rozsadzania przy stole.
• Pierwszeństwo podczas podróżowania, hierarchia miejsc
• Pierwszeństwo na schodach i w windzie
• Wydarzenia specjalne – przyjęcia oficjalne i nieoficjalne
• Zapraszanie gości
• Dobre maniery przy stole


IV. DRESS CODE CZYLI ETYKIETA UBIORU SŁUŻBOWEGO


• Zasady doboru stroju biznesowego i prywatnego adekwatnie do okoliczności lub okazji
• Zasady doboru kolorów i dodatków
• Kreowanie wizerunku zgodnego z osobowością, wyglądem, charakterem pracy
• Ponadczasowe zasady DRESS CODE
• Złodzieje profesjonalnego wizerunku u kobiet
• Najczęstsze błędy w wizerunku mężczyzn

 

Zdjęcia z warsztatów stacjonarnych zrealizowanych przez Dorotę Szcześniak-Kosiorek:

               
 
 
Poznaj najważniejsze zasady etykiety biznesowej w zakresie prowadzenia rozmów telefonicznych. Przeczytaj krótki artykuł trenerki w naszej Bazie Wiedzy!
 

 

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY!

Z przyjemnością przedstawimy Ci program szkolenia "Etykieta i savoir-vivre w biznesie" dostosowany do potrzeb Twojej organizacji!

Zobacz także

Zobacz dla kogo pracowali nasi eksperci

logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo

Kontakt

Wiadomość została wysłana