Zarządzanie płatnościami i płynnością

Zarządzanie płatnościami i płynnością

Z przyjemnością informujemy, iż w dniu 02.06.20 Małgorzata Warda poprowadzi webinar ” Zarządzanie płatnościami i płynnością finansową od strony sprzedaży”, którego współorganizatorem jest Puls Biznesu. Omówimy na nim praktyczne działania, które mogą podjać działy operacyjne, aby poprawić cash flow firmy. Zapraszamy!

Z przyjemnością informujemy, iż we wtorek, 02.06.20 o godzinie 11:00 Małgorzata Warda poprowadzi dwugodzinny webinar z obszaru matematyki biznesowo-finansowej ” Zarządzanie płatnościami i płynnością finansową od strony sprzedaży”, którego współorganizatorem jest Puls Biznesu. Kliknij w zdjęcie poniżej i zapisz się:

 

Webcast z Pulsem Biznesu

 

 

Jednym z największych zagrożeń związanych z pandemią jest spowolnienie gospodarcze i powiązana z nim fala bankructw, spowodowanych m.in. utratą płynności finansowej. Mimo, iż zarządzanie cash flow kojarzy się głównie z zadaniami działu finansów, działy operacyjne – w tym sprzedażowe i marketingowe mogą poprzez swoje działania wpłynąć na poprawę płynności finansowej firmy, jeśli zrozumieją mechanizmy finansowe oraz swoją rolę. Dlatego na spotkaniu omówimy praktyczne działania, które m.in. działy sprzedażowe i marketingowe mogą podjąć w trakcie negocjacji z kontrahentami.

Podczas spotkania online omówimy zależność między rentownością a cash flow, a także jak negocjować terminy płatności z klientami i dostawcami, aby poprawić płynność w oparciu o zagadnienia z obszaru matematyki biznesowo-handlowej. Ponadto, wskażemy jakich argumentów użyć podczas rozmów z partnerami biznesowymi podczas negocjowania terminów płatności i warunków handlowych wpływających na cash flow oraz w jaki sposób przygotować się do renegocjacji warunków kontraktowych i umów handlowych od strony praktycznej. Będzie również okazja do zadania pytań prelegentce.

Wydarzenie dedykowane jest przede wszystkim:

🔴osobom zarządzającym firmą od strony biznesowej
🔴dyrektorom działów sprzedażowych i marketingowych
🔴key account managerom, reprezentantom handlowym i specjalistom odpowiedzialnym za współpracę i negocjacje z klientami
🔴pracownikom działów współpracujących z dostawcami (m.in. działy marketingu, HR, administracji zamawiającymi usługi lub produkty od dostawców).


Praktyczne korzyści ze szkolenia:

🔴Zrozumienie wpływu terminów płatności na rentowność i kapitał pracujący firmy przez niefinansistów
🔴Zwiększenie kompetencji negocjacyjnych dzięki poznaniu podstaw matematyki biznesowo-handlowej w zakresie zarządzania kapitałem obrotowym i płynnością finansową przedsiębiorstwa
🔴Zwiększenie umiejętności w zakresie negocjacji rentownych ofert i redukcji presji cenowej

 

KAŻDY ZAREJESTROWANY UCZESTNIK OTRZYMA DOSTĘP DO STRONY Z WEBCASTEM ORAZ CERTYFIKAT. 

Jeśli zgłosisz i opłacisz swój udział, a nie będziesz mógł wziąć udziału w szkoleniu on-line – nie martw się! Będzie ono dostępne dla Ciebie także później, do obejrzenia w dowolnym momencie przez dwa tygodnie od szkolenia.

 

Webcast z Pulsem Biznesu

 

🔴 Link do zapisów na webinar po kliknięciu w zdjęcie z prelegentką w górnej części artykułu 🔴 

 

   🔴 Powyższe szkolenie online możesz zamówić także w formie zamkniętej dla Twojego zespołu – kliknij TU i zapytaj o szczegóły 🔴 

 

 

Tymczasem  zapraszamy do lektury naszych tekstów na łamach Pulsu Biznesu

🔴 „Strategia Sprzedaży zmniejszy rotację” 

🔴 „Współczesny Kobiecy Dress Code”

🔴 „Agregacja danych zwiększy efektywność sprzedażową”

🔴 „Mentoring – sposób na rozwój w kryzysie?” 

🔴 „Jak poprawić cash flow” 

🔴 „Matematyka biznesowa wspiera świadomość finansową działów sprzedaży i marketingu”