SZTUKA PRZEKONYWANIA: WYKORZYSTAJ NEUROKOMUNIKACJĘ, ABY ZWIĘKSZYĆ EFEKTYWNOŚĆ SPRZEDAŻY

Neurokomunikacja Neurosprzedaż
Komunikacja interpersonalna / Strategia, sprzedaż i marketing

SZTUKA PRZEKONYWANIA: WYKORZYSTAJ NEUROKOMUNIKACJĘ, ABY ZWIĘKSZYĆ EFEKTYWNOŚĆ SPRZEDAŻY

Zrozumienie potrzeb i oczekiwań klientów ma bardzo duży wpływ na wyniki sprzedaży. Jednak samo rozszyfrowanie grupy docelowej nie gwarantuje sukcesu. Niezwykle istotne jest również przekonanie jej, że Twój produkt spełnia wszystkie wymagania. Do tego celu przydaje się neurokomunikacja, czyli w tym przypadku sztuka skutecznej komunikacji sprzedażowo-marketingowej w procesie sprzedaży z wykorzystaniem neuronauki. Wprowadzając techniki neurosprzedaży, nie tylko dotrzesz do nowych klientów, ale przede wszystkim zbudujesz z nimi trwałe relacje i efektywnie zamkniesz transakcje, zachęcając jednocześnie do ponownego skorzystania z Twojej oferty. Z poniższego artykułu dowiesz się, jak wykorzystać wiedzę z zakresu neurosprzedaży w biznesie i dlaczego ważnym sprzymierzeńcem będą Twoje umiejętności liderskie.

Czym jest neurokomunikacja i co wpływa na jej rosnącą popularność?

Ludzki mózg to fascynujący organ, który wpływa na pracę całego organizmu i na podejmowane przez nas decyzje. Z kolei neurokomunikacja to dziedzina, która łączy wiedzę z obszarów biochemii mózgu, psychologii i neurolingwistyki. Wiedza z zakresu neurokomunikacji zwiększa skuteczność komunikacji poprzez aktywowanie różnych obszarów mózgu w procesie rozmowy. Tego typu techniki można również wykorzystać do neurosprzedaży, dostosowując swoje strategie komunikacyjne do potrzeb klientów w procesie sprzedaży i budowania relacji.

Neurokomunikacja wykorzystywana w procesie sprzedaży ma kilka wyniarów, a do najpopularniejszych z nich należą:
 • stosowanie języka korzyści i budowanie pozytywnych skojarzeń w głowie rozmówcy
 • budowanie emocjonalnych powiązań, czyli neurosprzedaż poprzez odnoszenie się do emocji, uczuć, sentymentów, pozytywnych doświadczeń,
 • analizowanie preferencji klientów oraz wykorzystanie danych do lepszej personalizacji oferty,
 • zrozumienie procesów decyzyjnych, które prowadzą od zapoznania się z produktem, aż po jego kupno.

W rezultacie neurosprzedaż ma coraz większe znaczenie w marketingu jak i w procesie sprzedaży, pomagając w opracowaniu i realizacji skutecznych strategii. Wykorzystując techniki neurokomunikacji i neurosprzedaży, przedsiębiorcy mogą lepiej dopasowywać swoje usługi i kampanie reklamowe do potrzeb odbiorców. Łatwiej przychodzi im również budowanie zaufania wśród klientów i nawiązywanie trwałych relacji biznesowych.

Jak zatem wygląda neurosprzedaż w praktyce?
Metody, dzięki którym wykorzystasz neurosprzedaż w codziennych działaniach
W neurosprzedaży rozwija się storytelling, czyli budowanie historii marki lub produktu, która wpływa na emocje odbiorców i jest spójna z wyznawanymi przez nich wartościami. Inne narzędzia neurokomunikacji, to między innymi:
 • dowód społeczny, czyli wykorzystanie opinii innych klientów w celu budowania większego zaufania,
 • podkreślenie ograniczonej dostępności produktu, nadanie mu limitowanego charakteru,
 • używanie języka korzyści, na przykład „Wybierz odkurzacz z mocnym silnikiem, dzięki któremu zyskasz czas na przyjemności” zamiast „Nasz odkurzacz ma nowy silnik o mocy 1800 W”.
.

Warto wiedzieć, że neurokomunikacja i neurosprzedaż opierają się na społecznych potrzebach mózgu i umiejętności zaadresowania tych potrzeb. Gdy zaspokojone są społeczne potrzeby mózgu, otwieramy się bowiem na współpracę: aktywizuje się kora mózgowa, chętniej słuchamy, jesteśmy otwarci na nowe opcje i możliwości.

Zagadnienia związane ze społecznymi potrzebami mózgu do których należą potrzeba statusu, pewności, potrzeba autonomii i przynależności do grupy oraz potrzeba poczucia sprawiedliwości omawiamy szerzej na naszych szkoleniach i webinarach.

Podczas warsztatów, webinarów i szkoleń z neurokomunikacji lub neurosprzedaży omawiamy również takie aspekty jak:
 • Jak pracuje nasz mózg pod wpływem emocji ?
 • Jak zarządzać emocjami w kontaktach z Klientami?
 •  Jak rozmawiać i budować relacje z klientem, gdy w procesie negocjacji pojawiają się duże emocje i robi się nerwowo?
 • I jak przy tym wszystkim zadbać o dobrostan własny i potrzeby Klienta jednocześnie?

Dlaczego warto inwestować w neurosprzedaż?

Reasumując neurokomunikacja to pakiet umiejętności i wiedzy, który może znacząco podnieść efektywność promocji marki i rozpowszechniania jej wizerunku wśród klientów lub potencjalnych partnerów biznesowych.
W skutecznym wdrażaniu neurosprzedaży pomagają specjalistyczne firmy organizujące szkolenia wspierające rozwój przedsiębiorstw, takie jak Warda&Partners. Zobacz, czym wyróżnia się ich oferta i zdecyduj, czy to godna uwagi inwestycja.
Kto dla Was pisze?

Artykuł został przygotowany przez zespół Warda & Partners. Zespół Warda & Partners składa się z praktyków biznesu – konsultantów i trenerów z dużym doświadczeniem w zarządzaniu zespołami, sprzedażą i marketingiem. Nasi eksperci prowadząc szkolenia biznesowe, executive coaching, mentoring biznesowy oraz procesy doradcze.