Zarządzanie zmianą dla menadżerów: Kluczowe aspekty, które warto zrozumieć
Zarządzanie zmianą

ZARZĄDZANIE ZMIANĄ DLA MENADŻERÓW: KLUCZOWE ASPEKTY, KTÓRE WARTO ZROZUMIEĆ

Zastanawiasz się jak płynnie wprowadzić zmiany w swojej organizacji? Sprawdź, jak przygotować do zmian kluczowych pracowników! Liderzy muszą umiejętnie przekazać w zespołach nowe wytyczne i zadbać o dobrą atmosferę . Dowiedz się, czego uczy szkolenie z zarządzania zmianą dla menadżerów i jak zmotywować zespół do działania.

Zmiany w organizacji firmy

Wprowadzanie zmian często wzbudza niepokój. Jest to naturalne – tak bowiem działa nasz mózg, który ma nas chronić przed potencjalnym niebezpieczeństwem, a każda zmiana potencjalnie może oznaczać zagrożenie. Pracownicy są przyzwyczajeni do dawnych standardów działania firmy i niechętnie podchodzą do zmiany w sposób pozytywny.

 

Jak sobie z tym poradzić? Bardzo ważne jest odpowiednie zarządzanie i sposób komunikacji zmiany. Doświadczony lider – wyposażony w wiedzę z zakresu psychologii zmiany oraz najnowszą wiedzę z neuroprzywództwa – łatwiej przekona członków zespołu, że nowe rozwiązania mogą być również korzystne. Przedstawi klarowny harmonogram działania i zmotywuje kadrę do większego zaangażowania. Dobrym rozwiązaniem są szkolenia menedżerskie , które omawiają temat psychologii zmiany i kształtują umiejętności niezbędne do sprawnej komunikacji z podwładnymi w sytuacji wdrażania zmian w organizacji.

Szkolenie dla menedżerów

Współpraca z ludźmi wymaga dobrego rozumienia ich oczekiwań i zarządzania emocjami. Liderzy mogą spodziewać się, że w swoim zespole znajdą przeciwników i zwolenników zmian. Wynika to przede wszystkim z różnic charakteru pracowników oraz ich doświadczeń z poprzednimi zmianami w organizacjach. Jedni są bardziej kreatywni i otwarci, inni mają konserwatywne podejście. Szkolenie dla menedżerów przedstawia techniki pozyskiwania sojuszników procesu reorganizacji. Szkolenie  z zarządzania zmianą realizowane jest w formie warsztatowej. Z tego względu ćwiczymy od strony praktycznej ustalanie i komunikowanie celów oraz etapów zmiany. Podczas warsztatów z zarządzania zmianą zahaczamy też o najnowszą wiedzę w obszarze biochemii mózgu i neuroprzywództwo – to aktualnie elementy niezbędne w procesie wprowadzania zmian przez nowoczesnego lidera. Osoby zarządzające zespołem powinny znać modele wprowadzania zmian i umieć je zastosować w praktyce. Do ważnych umiejętności współczesnego lidera należą także uważne obserwowanie reakcji podwładnych i zarządzanie emocjami w trudnych sytuacjach. Liderzy powinni, a zarazem dbać o swobodną, pełną zaufania atmosferę.

Kursy z zarządzania zmianą

Każdy przyszłościowy biznes musi zmieniać się i rozwijać. Szkolenie dla początkujących menadżerów w ramach Akademii Lidera  sprzyja właściwemu przygotowaniu młodszej stażem kadry do tego procesu, a szkolenie z zarządzania zmianą szyte na miarę pozwoli przygotować do tego procesu również bardziej doświadczonych liderów. Skontaktuj się z nami, a doradzimy Ci, jak przygotować się do wprowadzenia zmian w Twojej organizacji. Postaw na profesjonalne zarządzanie zmianą.