ELASTYCZNOŚĆ I ADAPTACJA: JAK DOSTOSOWAĆ MARKĘ OSOBISTĄ DO ZMIENIAJĄCYCH SIĘ TRENDÓW?

marka osobista - mentoring szkolenie
Rozwój osobisty / Wizerunek i marka osobista w biznesie / Współpraca hybrydowa i online

ELASTYCZNOŚĆ I ADAPTACJA: JAK DOSTOSOWAĆ MARKĘ OSOBISTĄ DO ZMIENIAJĄCYCH SIĘ TRENDÓW?

Rynek pracy nieustannie się zmienia. Jeśli chcesz osiągnąć sukces zawodowy, warto śledzić najnowsze trendy i zadbać o swój wizerunek. Ciekawym rozwiązaniem mogą być takie rozwiązania jak szkolenie z marki osobistej lub mentoring z budowania marki osobistej. Sprawdź, czego można się nauczyć na szkoleniu z personal brandingu lub podczas spotkań mentoringowych 1:1 i na czym polega elastyczna prezentacja swoich umiejętności.

Marka osobista w biznesie

Praca nad wizerunkiem tak naprawdę nigdy nie ma końca. Markę osobistą budujemy de facto całe życie. W dzisiejszych realiach biznesowych dotyczy to nie tylko freelancerów, ale również osób zatrudnionych w korporacjach. 


Od czego zatem zacząć budowanie marki osobistej? Proces budowania marki osobistej warto rozpocząć od zdefiniowania swoich mocnych stron oraz naszego celu. Cel bowiem pomoże nam określić, co i komu chcemy poprzez naszą markę osobistą zakomunikować. Jeśli przykładowo pracujemy w korporacji i chcemy awansować lub zmienić pracę, warto zdefiniować jakie umiejętności, w tym umiejętności liderskie, nas wyróżniają i w jaki sposób pokazać je szerszemu gronu. Konkretne umiejętności liderskie mogą bowiem stanowić wyróżnik naszej marki osobistej dla rekruterów lub dla celów awansu.

Zdefiniowanie własnych atutów nie zawsze jest łatwe. Z tego względu warto skorzystać z pomocy eksperta. Właśnie dlatego wiele osób decyduje się na mentoring z marki osobistej. W ramach spotkań z ekspertem możemy wykonać również testy psychometryczne na przykład test Extended DISC  – które pozwolą nam lepiej zrozumieć nasz potencjał, talenty i mocne strony. W końcu w budowaniu marki osobistej nie chodzi o to, aby poprawiać to co nie działa, ale o to, aby budować ją na naszych naturalnych zaletach i talentach, które dla innych mogą być wartością. To właśnie one powinny stać się podstawą kreacji wizerunku biznesowego.

Doskonalenie umiejętności zawodowych

Coraz więcej spotkań odbywa się w przestrzeni wirtualnej. Ponieważ biznes przenosi się do sfery online, w dzisiejszych czasach warto również wiedzieć, jak dobrze zaprezentować się na spotkaniach online i mediach społecznościowych – na przykład na LinkedIn. Na szkoleniu z marki osobistej  poruszane są między innymi kwestie związane z komunikacją werbalną, niewerbalną i netykietą. W dzisiejszych realiach doskonalenie umiejętności kierowniczych to już bowiem nie tylko umiejętności zarządzania zepołem, ale także umiejętność budowania profesjonalnego wizerunku online i offline . Kluczem do budowania kariery jest dobre rozeznanie swojego potencjału i konsekwentny jego rozwój.

Mentoring a tworzenie marki osobistej

Jeśli chcesz zadbać o Twoją markę osobistą w przestrzeni online jak i offline rozważ mentoring lub szkolenie z budowania marki osobistej. Pamiętaj, że na Twój wizerunek wpływa wiele czynników, a markę osobistą budujesz świadomie lub nieświadomie każdego dnia. Skontaktuj się z nami, a nauczymy Cię, jak zwiększyć swoje umiejętności w tym zakresie i korzystnie zaprezentować się przed partnerami biznesowymi lub w Twoim środowisku zawodowym.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej przeczytaj w naszej Bazie Wiedzy artykuł „ Jak zbudować silną markę osobistą opartą na autentycznych wartościach i własnych predyspozycjach?”