Jak budować markę osobistą na LinkedIn
Wizerunek i marka osobista w biznesie

JAK BUDOWAĆ SWOJĄ MARKĘ OSOBISTĄ DZIĘKI LINKEDIN?

Jednym z najpopularniejszych narządzi do personal brandingu stała się internetowa platforma LinkedIn, która pozwala na tworzenie pożądanego, eksperckiego wizerunku. Jak się nią posługiwać, żeby ułatwić sobie budowanie marki osobistej? Sprawdź!

Czym jest LinkedIn?

LinkedIn to największa ulica biznesowa świata. Serwis został stworzony jako platforma wymiany informacji biznesowych, ale jest to również doskonałe miejsce dla profesjonalistów szukających pracy oraz tych oferujących zatrudnienie. Z LinkedIn korzystają zarówno menadżerowie i pracownicy korporacji, pracownicy mniejszych firm jak i freelancerzy oferujący szeroki wachlarz usług. Aby zaistnieć w sposób profesjonalny na LinkedIn warto zadbać o to profesjonalny personal branding i stworzenie marki osobistej z użyciem nowoczesnych rozwiązań. Takie podejście pozwoli Ci stworzyć profesjonalny wizerunek biznesowy – dzięki któremu masz szansę zostać zauważony. Internetowa platforma pozwala na budowanie siatki kontaktów i znajomości z ludźmi z branży czy innych obszarów, które uznasz za istotne. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, jak kształtować wizerunek biznesowy i dlaczego ma on dzisiaj ogromne znaczenie w karierze oraz prowadzeniu działalności gospodarczej, zdecyduj się na szkolenie z tego zakresu.

Jak budować markę osobistą na LinkedIn?

Pierwszy krok to właściwe uzupełnienie profilu. Informacje zamieszczane na stronie powinny być zgodne z prawdą, a zarazem atrakcyjnie i estetycznie zaprezentowane – również forma tworzy Twój biznesowy wizerunek. Profesjonalny personal branding wymaga więc opatrzenia konta nie tylko eleganckim, ale przede wszystkim biznesowym zdjęciem. Budowanie marki osobistej w serwisie stanie się jeszcze efektywniejsze, jeśli zdecydujesz się na publikowanie treści atrakcyjnych dla obserwujących Cię osób. Oto kilka innych porad, o których z pewnością usłyszysz na każdym szkoleniu.

  • LinkedIn to nie jest zwykła platforma społecznościowa, a serwis biznesowy, dlatego wymaga szczególnie ostrożnego, wyważonego i przemyślanego podejścia. Dlatego warto przemyśleć treści, które chcesz udostępniać.
  • Treści powinny być wartościowe i dopasowane do potrzeb grupy docelowej, do której są skierowane.
  • Aby efektywnie budować sieć kontaktów i zdobywać reakcje pod postami warto zadbać o regularne publikacje postów, których treść nawiązuje do zainteresowań audytorium, dla którego Twój profil ma być widoczny.

Publikuj własne artykuły, ale też dziel się wartościowym materiałami stworzonymi przez innych. Angażuj się w dyskusje i komentuj merytorycznie i na temat, ale unikaj spamowania i wchodzenia w kłótnie. W razie potrzeby zdecyduj się na szkolenie, dzięki któremu pogłębisz wiedzę obejmującą budowanie marki osobistej, personal branding i tworzenie wizerunku biznesowego.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami