nasz wirtualny wizerunek i savoir vivre na LinkedIn
Mentoring i coaching / Wizerunek i marka osobista w biznesie

NASZ WIRTUALNY WIZERUNEK I SAVOIR VIVRE NA LINKEDIN

Szukasz pracy? A może chcesz umocnić swoją pozycję na rynku? Bez wątpienia przyda Ci się profil na LinkedIn. Sprawdź, jak dbać o wizerunek w Internecie i dlaczego warto zapisać się na szkolenie z marki osobistej. Podpowiadamy, na co zwracają uwagę użytkownicy portali biznesowych.

Marka osobista w Internecie

Uruchamiając profil na LinkedIn warto w pierwszej kolejności pomyśleć o odpowiednim zdjęciu. Dzięki temu można uwiarygodnić profil i przyciągnąć uwagę pracodawców lub potencjalnych kontrahentów. Ludzie, którzy widzą, jak wygląda dany użytkownik, darzą go większym zaufaniem. Dzieje się tak jednak w przypadku, gdy dodasz odpowiednią fotografię. Pamiętaj, że na portalach o charakterze biznesowym obowiązuje profesjonalny dress code. Jak się ubrać? Jeśli tego nie wiesz, przyda Ci się mentoring z marki osobistej.Ekspert podpowie Ci, jak zaprezentować się na LinkedIn, by osiągnąć założone cele. Jeśli masz wątpliwości zawsze możesz postawić na klasykę – białę koszulę i żakiet lub marynarkę, a patrząc w aparat lekko się uśmiechnij. Nie publikuj zdjęć z wakacji i słabej jakości.

Jak mentoring uczy savoir vivre'u na LinkedIn?

Do nawiązywania dobrych relacji biznesowych przydaje się doświadczenie. Szkolenie z personal brandingu pomoże Ci szybciej zorientować się jak wyglądają etykieta i savoir vivre obowiązujące w Internecie. Szczególną uwagę zwróć na swój sposób komunikacji. Buduj dobrze przemyślane zdania, przestrzegaj zasad ortografii i interpunkcji. Do osób, z którymi rozmawiasz, zawsze podchodź z szacunkiem, nawet jeżeli się z nimi nie zgadzasz. Bądź sympatyczny i pomocny. Weryfikuj informacje, jakie publikujesz na portalu, by nikogo nie wprowadzać w błąd. Postaraj się też na bieżąco odpowiadać na wiadomości i komentarze innych użytkowników. Mentor wesprze Cię w opracowaniu strategii tworzenia marki osobistej, a także omówi z Tobą jak wygląda netykieta i savoir vivre na portalu LinkedIn. Mentor marki osobistej pomoże Ci także w stworzeniu angażujących postów.

Wizerunek biznesowy na LinkedIn

Wiele osób sądzi, że profesjonalny profil i wizerunek biznesowy na LinkedIn przydaje się nie tylko w sytuacji, gdy szukamy pracy. Otóż nie. Profesjonalny wizerunek warto budować również, gdy pracujemy na etacie – chociażby po to, aby nawiązywać nowe kontakty biznesowe, które mogą przerodzić się później we współpracę. Profesjonalny profil zawodowy pracownika na LinkedIn to także wizytówka pracodawcy. Dlatego warto przeszkolić pracowników jak powinien wyglądać profesjonalny profil na LinkedIn na przykład w formie webinaru lub prelekcji inspiracyjnej. Przykładowy program wystąpienia z zakresu profesjonalnego wizerunku biznesowego na Linkedin sprawdzisz TU

Z uwagi na to, że LinkedIn to największa wirtualna biznesowa ulica świata, dobrze zbudowana marka osobista i profil na LinkedIn przydatne są także freelancerom lub osobom, które sprzedają swoje usługi lub produkty. Konto na LinkedIn wsparte marką osobistą zbudowaną na autentycznych wartościach, podparte angażującymi postami może być doskonałym źródłem pozyskiwania klientów. Zacznij budować profesjonalną markę osobistą i pokaż potencjalnym klientom, że jesteś godnym zaufania specjalistą i warto skorzystać z Twojej oferty. Skontaktuj się z nami, a zapewnimy Ci mentoring w korzystnej cenie i pomożemy stworzyć profesjonalny profil na LinkedIn oraz zbudować profesjonalną markę osobistą.
SPRAWDŹ TAKŻE artykuł Małgorzaty Warda „ Jak zbudować silną markę osobistą”