NEUROKOMUNIKACJA: KLUCZ DO LEPSZYCH RELACJI ZAWODOWYCH I OSOBISTYCH

Neurokomunikacja: Klucz do lepszych relacji zawodowych i osobistych
Komunikacja interpersonalna / Rozwój osobisty / Zarządzanie zespołem

NEUROKOMUNIKACJA: KLUCZ DO LEPSZYCH RELACJI ZAWODOWYCH I OSOBISTYCH

Posiadanie odpowiednich kompetencji twardych to w przypadku wielu profesji w dzisiejszych czasach za mało, aby móc osiągać w nich sukcesy. Ważne są również umiejętności miękkie, czego przykładem są stanowiska liderskie, w tym praca menedżera, w której wymagany jest wysoki poziom komunikatywności. Jeśli chcesz go osiągnąć, zacznij od zgłębienia wiedzy związanej z neurokomunikacją, która przyda Ci się także w życiu prywatnym. W artykule specjaliści naszej firmy Warda&Partners, prowadzący m.in. szkolenia menedżerskie, wyjaśniają, dlatego jest ona tak istotna – sprawdź!

Neurokomunikacja – co kryje się pod tym pojęciem?

Praktycznie każde szkolenie dla menedżerów skupia się na pokazaniu standardów dotyczących komunikacji ze współpracownikami czy klientami. Jednocześnie często pomija się na nich kwestie natury psychologicznej, neurolingwistycznej, jak również elementy związane z biochemią działania ludzkiego mózgu, związane np. z takimi obszarami jak :

  • automotywacja i wdrażanie nowych nawyków,

  • neurobiologiczne aspekty wprowadzania zmian w życiu prywatnym oraz biznesowym,

  • determinacja oraz wytrwałość w dążeniu do celów i wdrażaniu nowych standardów działania,

  • zdolność do logicznego myślenia w sytuacjach stresowych – na przykład podczas prowadzenia trudnych negocjacji czy udzielania informacji zwrotnej, szczególnie negatywnej.

Neurokomunikacja dotyczy właśnie powyższych obszarów, a jej poznawanie jest m.in. dla menedżerów formą mentalnego treningu oraz rozwoju osobistego w drodze do efektywniejszego przywództwa. Wiedza z obszaru neurokomunikacji podnosi praktyczne umiejętności liderskie w zakresie porozumiewania się – między innymi dzięki temu, że lider rozumie neurolingwistyczne aspekty i wzorce komunikacji, a także umie je zastosować w odpowiedniej sytuacji. A to z kolei przyczynia się do lepszego zrozumienia zarówno samego siebie, jak i rozmówców, a w konsekwencji do prowadzenia efektywniejszych rozmów – nie tylko biznesowych, ale i prywatnych.

Szkolenia z neurokomunikacji – jakie są korzyści dla menedżerów?

Jeśli zdecydujesz się odbyć szkolenia liderskie związane z neurokomunikacją, zwiększysz swój potencjał zawodowy, pracując np. na stanowisku menedżerskim. Dzięki szkoleniom z obszaru neuroprzywództwa i skutecznej komunikacji (w tym na przykład z udzielania feedbacku w sposób przyjazny dla mózgu) zdobędziesz szereg wartościowych  umiejętności, między innymi takie jak:

  • aktywne słuchanie swoich rozmówców,

  • rozumienie neurobiologicznych mechanizmów komunikacji międzyludzkiej, czyli zjawisk zachodzących w mózgu w trakcie prowadzonych rozmów,

  • efektywniejsze radzenie sobie ze stresem w trakcie rozmów lub prezentacji,

  • zrozumienie mechanizmów wpływających na automotywację, czyli motywację siebie jako menedżera,

  • prowadzenie angażujących rozmów z członkami zespołu i klientami poprzez odpowiednio zadawane pytania i dobrze sformułowany przekaz.

Zapisz się na szkolenia menedżerskie z oferty Warda&Partners!

Jeśli chcesz nabywać nowe umiejętności liderskie, już dziś zapisz się na szkolenia menedżerskie organizowane przez naszą firmę – Warda&Partners. Podczas szkoleń w formie warsztatowej przekazujemy mnóstwo cennej dla menedżerów wiedzy i wdrażamy ją w praktyce w formie ciekawych ćwiczeń. Prowadzimy zarówno klasyczne szkolenia takie jak Akademia Lidera, ale także warsztaty z zakresu neuroprzywództwa oraz neurokomunikacji. Jeśli zatem potrzebujesz szkolenia skrojonego na miarę dla swojej firmy lub zespołu z zakresu neurokomunikacji lub neuroprzywództwa skontaktuj się z nami i porozmawiajmy o Twoich potrzebach 🙂

Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z neurolingwistyką i chcesz się dowiedzieć w jaki sposób przekazywać informację zwrotną umiejętnie, w sposób przyjazny dla mózgu przeczytaj nasz artykuł w Bazie Wiedzy „Jak przekazywać informację zwrotną umiejętnie?”

Sprawdź też nasze szkolenie otwarte „Feedback i delegowanie odpowiedzialności”, które realizujemy  cyklicznie z Fundacją Liderek Biznesu lub zapytaj o szkolenie zamknięte dla swojego zespołu!