MAŁGORZATA WARDA DLA PULSU BIZNESU – JAK POPRAWIĆ CASH FLOW?

images_Jak-poprawi-cash-flow---Magorzata-Warda-Puls-Biznesu
Wydarzenia

MAŁGORZATA WARDA DLA PULSU BIZNESU – JAK POPRAWIĆ CASH FLOW?

Cash flow jest głównym wyzwaniem dla firm w okresie kryzysu wywołanego pandemią i będącego jej następstwem spowolnienia gospodarczego, lecz kadra zarządzająca może wdrożyć szereg rozwiązań taktycznych i strategicznych w zakresie poprawy płynności finansowej. Omawia je Małgorzata Warda w artykule na łamach Pulsu Biznesu.

 

Głównym wyzwaniem dla firm w okresie kryzysu wywołanego pandemią i będącego jej następstwem spowolnienia gospodarczego jest utrzymanie płynności finansowej. Warto podkreślić, że przedsiębiorstwa nie upadają w wyniku utraty rentowności, ale właśnie płynności, przy czym największe zagrożenie dotyczy firm mocno zlewarowanych i mających niewielkie bufory. Ryzyko utraty płynności wzmagają dodatkowo zatory płatnicze na rynku, mogące się odbić również na firmach bezpośrednio niedotkniętych kryzysem.
Dlatego w warunkach dekoniunktury kadra zarządzająca powinna rozważyć rozwiązania taktyczne i strategiczne w zakresie efektywności wewnętrznej, które może szybko wdrożyć w organizacji. Warto zmienić akcenty w obszarze zarządzania przede wszystkim na linii finanse – biznes. Omawia je Małgorzata Warda na łamach Pulsu Biznesu.

???? Kliknij TU i przeczytaj artykuł! ????

Warda puls biznesu