fbpx
info@wardateam.com    + 48 603 875 607

Baza wiedzy - ciekawostki i porady z dziedziny biznesu

Wszystkich zainteresowanych naszą ofertą możemy zapewnić, że mentoring biznesowy oraz strategia sprzedaży nie kryją przed nami żadnych tajemnic. Dzięki ogromnemu doświadczeniu dobrze wiemy o tym, że wielu przedsiębiorców często zmaga się z próbą znalezienia odpowiedzi na pytanie dotyczące tego, jak prowadzić negocjacje cenowe. To niezwykle złożone pojęcie, które wymaga przede wszystkim zrozumienia mechanizmów psychologicznych rządzących samymi kontrahentami.

Współcześnie można spotkać się z wieloma tzw. typami klientów. Dobry sprzedawca potrafi niemal natychmiast dotrzeć do każdego z nich i wie, jak prowadzić negocjacje cenowe. Przy sprzedaży produktów – szczególnie tych z segmentu premium – bardzo istotne jest również odpowiednie pozycjonowanie marki. Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanymi przez najlepszych specjalistów ciekawostkami i poradami z dziedziny biznesu. Jeśli są Państwo ciekawi, czy marża a narzut to zawsze to samo, lub chcą rozwiać inne swoje wątpliwości, to zapraszamy do lektury oraz do kontaktu z naszym zespołem mentoringu i strategii sprzedaży!

Ile wart jest Twój produkt? - czyli co wpływa na cenę produktu

Ceny produktów nigdy nie mają charakteru absolutnego - są wynikiem porównania z innymi cenami i produktami. Jednak nie zawsze zdajemy sobie sprawę z faktu, że w różnych sytuacjach będziemy gotowi zapłacić za ten sam produkt raz mniej, a raz więcej. Wynika to w dużej mierze z wpływu kontekstu i bodźców marketingowych, którymi jesteśmy otoczeni w danej sytuacji zakupowej.

Jak obliczyć próg rentowności usługi lub produktu? – matematyka biznesowa w praktyce

Masz pomysł na własną działalność? Świetnie – ale to dopiero połowa sukcesu. Chcąc ocenić czy nasz biznes ma szanse być dochodowy, warto przygotować biznesplan oraz zawczasu wyliczyć próg rentowności usług lub produktów, które będziemy oferować. Znając próg rentowności możemy świadomiej kształtować koszty oraz modyfikować model biznesowy tak, ażeby miał szanse stać się bardziej dochodowy.

Analiza progu rentowności działań handlowych – jak ją przygotować?

Umiejętność wyliczania progu rentowności działań handlowych może bardzo przydatna przy planowaniu rentownych działań handlowych z klientami – na przykład akcji promocyjnych. Wiedza z zakresu analizy rentowności przyda się każdemu przedsiębiorcy jak i pracownikom działów sprzedaży oraz marketingu. Wiedza z tego zakresu przydaje się m.in. do samodzielnego przygotowywania symulacji biznesowych.

Etykieta biznesowa - rozmowa telefoniczna, jak ją prowadzić?

Autor: Dorota Szcześniak-Kosiorek 

Podczas szkoleń z etykiety biznesowej temat rozmów telefonicznych zawsze budzi sporo emocji. To narzędzie komunikacji używane jest przez wszystkich, jednak nie zawsze zgodnie ze sztuką savoir-vivre'u i etykiety biznesowej. Zapoznaj się z najważniejszymi zasadami w tym zakresie, które podsumowuje artykuł poniżej.

Jak wprowadzać zmiany i angażować pracowników podczas pracy zdalnej?

Autor: Małgorzata Warda

Zdaniem firmy doradczej McKinsey w okresie destabilizacji i nie dających się do końca przewidzieć zmian, lider powinien stwarzać obszary dające poczucie mikrostabilizacji. Jedną z technik tworzenia takich obszarów jest praca w oparciu o metodę Mastermind. Przeczytaj artykuł i dowiedz się na czym polega ta technika.

Mentoring szansą na rozwój nawet na trudnym rynku

Autor: Kamil Król

Co może dać przedsiębiorstwu współpraca z mentorem? O mentoringu biznesowym i managerskim jako metodzie rozwojowej, która może pomóc dostrzec szanse i pchnąć przedsiębiorstwo do przodu nawet okresie dekoniunktury rozmawia Kamil Król z Małgorzatą Wardą, certyfikowanym przez EMCC mentorem biznesu.

Jak świadomie budować swój wizerunek przez dress code? - wskazówki dla kobiet

Autor: Agnieszka Martyna-Ross

Świadome budowanie wizerunku profesjonalisty to przede wszystkim wiedza, mądrze wykorzystywana do osiągnięcia konkretnych celów zawodowych, ale też wzmocnienia naszej pozycji i budowania kariery na przestrzeni lat. Oto kilka wskazówek ekspertki od wizerunku Agnieszki Martyny-Ross, na które warto zwrócić uwagę, świadomie zarządzając własną garderobą.

Na czym polega metodologia Lean Six Sigma ?

Autor: Andrzej Kasiński

Efekt wdrożenia metodyki Lean Six Sigma jest trwały, gdyż wynika z budowanej wśród pracowników wewnętrznej potrzeby, a nie z nakazów wynikających z zewnętrznych standardów. Ponadto zwiększa potencjał przedsiębiorstwa, jego przewagę konkurencyjną i wiarygodność. Jeśli chcesz się dowiedzieć na czym polega ta metodologia przeczytaj artykuł specjalisty w tej dziedzinie  - Andrzeja Kasińskiego.

Savoir vivre i najczęstsze faux-pas podczas spotkań online

Autor: Małgorzata Warda

Okres pandemii koronawirusa to wysyp różnego typu ekspertów od pracy zdalnej. Dla niektórych praca i spotkania online to codzienność, dla innych nowość. Podobnie jak w relacjach bezpośrednich, tak i podczas  współpracy online starajmy się przestrzegać zasad savoir-vivre’u jak i unikać faux-pas. Zwiększy to efektywność pracy zdalnej.

 

Zobacz dla kogo pracowali nasi eksperci

logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo

Kontakt

Wiadomość została wysłana